Karlslunde Kysthave 11, 1. mf i Karlslunde er solgt for 5.350.000 - se køberen og 2 andre solgte boliger

dato

Vi følger boligmarkedet i og omkring Karlslunde og har her samlet en oversigt over de seneste bolighandler

VORES Karlslunde følger boligmarkedet i og omkring Karlslunde. Derfor får du en samlet oversigt over de seneste bolighandler fra egnen:

Karlslunde Kysthave 11, 1. mf solgt for 5.350.000 kr.

Boligen overtages af køberen den 06. maj. Køberen har betalt 5.350.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 46.522 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 2.550.000 og boligen er derfor handlet til 110% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en ejerlejlighed med 3 værelser på i alt 115 kvm. og er opført i 2007. Grunden er på 353 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af danbolig Greve

Engparken 52 solgt for 3.695.000 kr.

Boligen overtages af Bastian Charles Nielsen og Sophie Bjerg Dyhl Rasmussen den 29. april. Køberen har betalt 3.695.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 31.314 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 2.796.000 og boligen er derfor handlet til 32% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en rækkehus med 5 værelser på i alt 118 kvm. og er opført i 1965. Grunden er på 500 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af EDC Poul Erik Bech, Greve

Skolevej 10C solgt for 2.375.000 kr.

Boligen overtages af Malthe Røhl Andersen den 29. april. Køberen har betalt 2.375.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 31.250 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.350.000 og boligen er derfor handlet til 76% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en rækkehus med 4 værelser på i alt 76 kvm. og er opført i 1933. Grunden er på 1.155 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af Nybolig Mariann Trolledahl Greve Strand

Data er automatisk hentet fra eksterne kilder, herunder Boliga.dk.
Kilde: Boliga.dk